Ani v letošním roce bohužel nemohl proběhnout tradiční ples Základní školy Zeyerova, a tak se učitelé druhého stupně rozhodli zorganizovat stužkování žáků devátého ročníku na školním hřišti, aby tak děti nepřišly o svou slavnostní chvíli a mohly si ji společně se svými rodinami, kamarády a učiteli užít.

Slavnostní odpoledne zahájila proslovem ředitelka školy a žáci, kteří si nacvičili polonézu na skladbu Evžen Oněgin od Petra Iljiče Čajkovského. Děvčata v krásných růžových šatech a chlapci ve společenském oblečení tak zúročili hodiny tréninků, které nácviku tance věnovali. Odměnou jim byl bouřlivý potlesk rodinných příslušníků a přítomných učitelů.

Následovalo stužkování žáků 9. tříd, kteří si připravili i dojemné proslovy, ve kterých rekapitulovali svůj pobyt ve škole, či děkovali všem vyučujícím, s nimiž měli možnost se za tu dobu setkat. O závěrečné zpestření se postarala děvčata svým tanečním vystoupením, k němuž se připojili nejen ostatní žáci, ale i někteří učitelé a rodiče.

V příjemném stínu pod stromy bylo připraveno i občerstvení, které zajišťovali sami žáci. Každý zaúkoloval maminky, či babičky, které připravily vynikající dobroty, po nichž se jen zaprášilo. O pitný režim se postarala kavárna Cafe Delux. Zájemci si u jejich stánku mohli dát výbornou kávu či osvěžující nápoj. Sportovní nadšenci si mohli zahrát beach volejbal nebo stolní tenis.

Celé odpoledne se velmi vydařilo, počasí nám přálo, a žáci i jejich rodiny si jistě odnesli pěkný zážitek a vzpomínku na jejich Zeyerku.

Aneta Číhalová

Exkurze