V pátek 12. listopadu se všechny děti z 1.A těšily do školy o něco více než obvykle. Kromě toho, že se do ní vracely po čtyřdenní distanční výuce, věděly, že je čeká výjimečný den s překvapením. Den, kdy měly ukázat, co všechno se za dva měsíce ve škole stihly naučit.

Jsou to prvňáčci šikovní. Zvládli už přečíst celou Živou abecedu, naučili se číst spoustu písmen, slov i krátkých vět. Také znají mnoho básniček, písniček a pohádkových postav.
Hned ráno jsme se společně vydali do knihovny v Jungmannově ulici, kde se Slabikářová slavnost konala. Po krátkém seznámení s knihovnou se děti pustily do plnění úkolů. Společnými silami si vzpomněly na všechny dopravní prostředky, kterými jezdí Večerníček, spočítaly, kolik vlasů má na hlavě Rákosníček a ukázaly, jak se orientují v dalších pohádkách.
Po společném zpěvu písničky došlo i na písmena, která už děti poznají. A protože ke každému z nich znají krásnou básničku, všechny podle obrázků zarecitovaly.
Pak už mohlo následovat očekávané překvapení. Všichni prvňáčci ukázali, že už zvládli pořádný kus práce, a proto byli oceněni velikou medailí. A protože na nich byla vidět chuť pustit se do poznávání dalších písmen, každý si odnesl svůj nový Slabikář.
Děti se už teď těší na všechno, co si v něm přečtou a co nového se v něm naučí.
E. Thürriglová