V pátek  15. listopadu se všichni prvňáčci těšili do školy o něco více než obvykle. Věděli, že je čeká výjimečný den s překvapením. Den, kdy měli svým starším spolužákům, paní ředitelce a paní zástupkyni předvést, co všechno se za dva měsíce ve škole stihli naučit.

Jsou to prvňáčci šikovní. Zvládli už přečíst celou Živou abecedu, naučili se číst spoustu písmen, slov i krátkých vět. Také znají mnoho básniček, a dokonce dokáží i tančit.

Tohle všechno svému publiku na Slabikářové slavnosti předvedli. Odměnou jim bylo uznání a vydatný potlesk od starších spolužáků.

Pak už mohlo následovat očekávané překvapení. Všichni prvňáčci ukázali, že už zvládli pořádný kus práce, a proto byli oceněni velikou medailí. A protože na nich byla vidět chuť pustit se do poznávání dalších písmen, každý si odnesl svůj nový Slabikář.

Děti se už teď těší na všechno, co si v něm přečtou a co nového se v něm naučí.

Vyučující 1. tříd

1. 7. – 31. 8. 2020