Již počtvrté se naše škola zapojila do soutěže ve znalosti obsahu knih určené pro žáky 6. tříd. Jedná se o Souboj čtenářů, v němž mají žáci v rámci třídního kolektivu za úkol přečíst některou ze zadaných knih. Letos se s velkým nadšením do soutěže zapojili čtenáři ze VI. C.

Ve čtenářských skupinách jsme společně diskutovali o obsahu, tématu, jednotlivých postavách i autorech. Příprava na online kolo, jež se mělo uskutečnit 15. dubna 2020, však byla přerušena kvůli koronavirové epidemii. Žáci i doma pokračovali v četbě vybraných titulů během distančního vzdělávání, konzultovali rozbor knihy s vyučujícím na dálku. Nejdříve si sami tvořili otázky, kterými prověřili svoje spolužáky ve čtenářské skupině, že knihu dokonale znají. Organizátoři soutěže na konci května rozeslali vyučujícím otázky, na něž měli žáci odpovídat dle svých poznámkových bloků. Otázky byly přes Edookit zaslány žákům, kteří na ně v limitu odpovídali. Vyučující poté vyhodnotil, jak žáci knize porozuměli a odměnil je za píli a snahu diplomem. “Knížka se mi velmi líbila, přečetla jsem ji dvakrát celou a potom několikrát prolistovala. Při čtení mě velmi pobavila hláška „kluk klukovitý“,” shrnula svoje dojmy z knihy Kluci netančej! Terezka Šestáková. “Souboj čtenářů byl pro mě velmi zajímavá zkušenost. Mohli jsme si díky této soutěži přečíst hezké knížky. Knížka Prašina 2 – Černý Merkurit, kterou jsem si vybral, mě docela zaujala, byla napínavá. Škoda, že jsme nemohli plnit úkoly ve skupinkách ve škole,” doplnil Milan Kříž.

Vybrané knihy se žákům moc líbily a budou čekat na další čtenáře ve školní knihovničce. Kolektiv třídy VI. C se na celou soutěž velice těšil a po celou dobu se vzorně připravoval. Věřím, že bychom se v konkurenci 130 škol z celé České republiky určitě neztratili.

Hana Kramářová, vyučující ČJ

Seznam knih pro Souboj čtenářů 2020:

VOJTĚCH MATOCHA – PRAŠINA – ČERNÝ MERKURIT

MARKA MÍKOVÁ – DŮM V RUGOLU

OLGA STEHLÍKOVÁ – KLUCI NETANČEJ!

DANIELA KROLUPPEROVÁ – PAST NA KORUNU

KLÁRA SMOLÍKOVÁ – POZOR, V KNIHOVNĚ JE KOCOUR!

 

 

Kontakt

Základní škola Olomouc, Zeyerova 28, příspěvková organizace
Zeyerova 28/970
779 00 OLOMOUC

tel: 581 114 232
e-mail: info@zs-zeyerova.cz

Kalendář akcí

Plavecký výcvik
2. ABC
17.09.2020

 

Dopravní výchova
5.C
17. 09. 2020

 

Den otevřených dveří
9:00 – 12:00
19.09.2020

 

Pasování na čtenáře
2. A
21.09.2020

 

Sběr papíru
21.- 24. 09. 2020

 

Plavecký výcvik
2. ABC
24.09.2020