V týdnu od 6. – 10. 6. 2022 absolvovali žáci 4. tříd školu v přírodě v krásném prostředí Jeseníků v hotelu Brans v Malé Morávce. Žáci postupně plnili řadu úkolů pro záchranu Země. Každý si zvolil své indiánské jméno a název kmene/pokoje. Společně jsme si nacvičili indiánský pokřik a taneček, který nás provázel a spojoval v průběhu celého týdne.

Pravidelné rozcvičky na čerstvém vzduchu nemohly nikoho minout. Žáci se utkali ve sportovním souboji, byli svědky vybuchujících sopek a záchrany lidstva na území Zakázané hory. Ve tvořivých dílnách si vyrobili indiánskou čelenku a lapač snů. Talent školy v přírodě dal vyniknout těm nejšikovnějším, kteří se mohli prezentovat a poskytnout ostatním dětem výzvu v něčem vyniknout. Indiánská show, taneční mixy se světelnými efekty a společenské hry provázely naše společné večery.

Skvělé počasí podtrhlo výjimečnost možnosti vycestovat po delší odmlce do prostředí čisté přírody Jeseníků. Žáci zdolali nejvyšší vrchol Moravy Praděd a na jeho vrcholu se seznámili s tajemstvím hory a zatancovali si náš společný indiánský tanec. Nechybělo ani plavání ve vyhřívaném bazénu, kratší vycházky do okolního lesa, týmová sportovní soutěž, samozřejmostí byl velký táborák s opékáním špekáčků a na závěr pobytu diskotéka a ochutnávka domácí pizzy z místní pece. Během týdne soutěžily děti také o nejlepší pořádek na pokoji. Pro odvážné nechyběla stezka odvahy. Našly se také chvilky na učení zaměřené na poznávání přírody.

Na památku dostal každý žák dárkovou taštičku správného zálesáka a odměny za úžasné výkony všeho druhu. V rámci pobytu se utužily vztahy dětí ve třídních kolektivech; oceňujeme přátelskou komunikaci mezi dětmi, atmosféru pohody, respektování pokynů, slušné chování a snahu o bezpečnost a pořádek. Na závěr Mluvící kamínek promluvil … a velmi nás potěšilo, že se pobyt všem žákům líbil, ocenili skvělé ubytování, výbornou stravu, TOP aktivity a mnohým se nechtělo jet domů. 🙂

Mgr. Lenka Třísková

Indiánský pokřik