V týdnu od 6. – 10. 6. 2022 absolvovali žáci 4. tříd školu v přírodě v krásném prostředí Jeseníků v hotelu Brans v Malé Morávce. Žáci postupně plnili řadu úkolů pro záchranu Země. Každý si zvolil své indiánské jméno a název kmene/pokoje. Společně jsme si nacvičili indiánský pokřik a taneček, který nás provázel a spojoval v průběhu celého týdne.

Pravidelné rozcvičky na čerstvém vzduchu nemohly nikoho minout. Žáci se utkali ve sportovním souboji, byli svědky vybuchujících sopek a záchrany lidstva na území Zakázané hory. Ve tvořivých dílnách si vyrobili indiánskou čelenku a lapač snů. Talent školy v přírodě dal vyniknout těm nejšikovnějším, kteří se mohli prezentovat a poskytnout ostatním dětem výzvu v něčem vyniknout. Indiánská show, taneční mixy se světelnými efekty a společenské hry provázely naše společné večery.

Skvělé počasí podtrhlo výjimečnost možnosti vycestovat po delší odmlce do prostředí čisté přírody Jeseníků. Žáci zdolali nejvyšší vrchol Moravy Praděd a na jeho vrcholu se seznámili s tajemstvím hory a zatancovali si náš společný indiánský tanec. Nechybělo ani plavání ve vyhřívaném bazénu, kratší vycházky do okolního lesa, týmová sportovní soutěž, samozřejmostí byl velký táborák s opékáním špekáčků a na závěr pobytu diskotéka a ochutnávka domácí pizzy z místní pece. Během týdne soutěžily děti také o nejlepší pořádek na pokoji. Pro odvážné nechyběla stezka odvahy. Našly se také chvilky na učení zaměřené na poznávání přírody.

Na památku dostal každý žák dárkovou taštičku správného zálesáka a odměny za úžasné výkony všeho druhu. V rámci pobytu se utužily vztahy dětí ve třídních kolektivech; oceňujeme přátelskou komunikaci mezi dětmi, atmosféru pohody, respektování pokynů, slušné chování a snahu o bezpečnost a pořádek. Na závěr Mluvící kamínek promluvil … a velmi nás potěšilo, že se pobyt všem žákům líbil, ocenili skvělé ubytování, výbornou stravu, TOP aktivity a mnohým se nechtělo jet domů. 🙂

Mgr. Lenka Třísková

Indiánský pokřik

Kontakt

Základní škola Olomouc, Zeyerova 28, příspěvková organizace
Zeyerova 28/970
779 00 OLOMOUC

tel: 581 114 232
e-mail: info@zs-zeyerova.cz

Kalendář akcí

Exkurze
naučná stezka Prabába, Šternberk, 8.B
Čt 23.06.2022

 

Exkurze 
Fort Radíkov, 8.B
Čt 23.06.2022

 

Olympijský den
1. stupeň
Po 27.06.2022

 

Sportovní dopoledne
Lanové centrum, 4.B
Út 28.06.2022

 

Olympijský den
2. stupeň
Út 28.06.2022

 

Závěr školního roku
Čt 30.06.2022

 

Hlavní prázdniny
Pá 01.07.2022 – St 31.08.2022