Po roční přestávce se mohla Základní škola Zeyerova znovu otevřít veřejnosti a přivítat návštěvníky v rámci Dne otevřených dveří.

Kvůli covidové době byl zrušen v prosinci tradiční vánoční jarmark, proto jsme si jak pro malé, tak dospělé hosty připravili bohatý program. V dopoledních hodinách byly zpřístupněny vyučovací hodiny, v rámci odpoledního programu se zájemci mohli pobavit, poučit, vyzkoušet své dovednosti v dílničkách nebo se občerstvit. V jednotlivých třídách byly připraveny interaktivní hry zaměřené na matematiku, zeměpis i jazyky, děti si mohly prohlédnout učebnice a knížky v čtenářském koutku. Pro šikovné ruce byly nachystány pomůcky na výrobu jarního věnečku, včelky, či zdobení perníčků. Zájemci o hudbu si mohli vyzkoušet hru na boomwhackery, Orffovy nástroje či hru na tělo. Sportovci si zadováděli na opičí dráze. Ke zhlédnutí byla i novinka na naší škole, a to 3D tiskárna. „Den otevřených dveří i samotná škola se nám líbí. Chtěli bychom, aby dcera zde nastoupila do šesté třídy,“ řekl Marek Polách.

Žáci a učitelé v roli průvodců zavedli hosty na výstavu obrazů našich žáků, provedli je celou školou včetně tělocvičen a jídelny. V „kavárničce“ bylo připraveno občerstvení v podobě palačinek, které pro ně přichystaly šikovné deváťačky. Celé odpoledne se neslo v přátelské a pohodové atmosféře a pochvalná slova na adresu naší školy byla odměnou všem za vloženou energii do přípravy.

Hana Kramářová

Kontakt

Základní škola Olomouc, Zeyerova 28, příspěvková organizace
Zeyerova 28/970
779 00 OLOMOUC

tel: 581 114 232
e-mail: info@zs-zeyerova.cz

Kalendář akcí

Exkurze
naučná stezka Prabába, Šternberk, 8.B
Čt 23.06.2022

 

Exkurze 
Fort Radíkov, 8.B
Čt 23.06.2022

 

Olympijský den
1. stupeň
Po 27.06.2022

 

Sportovní dopoledne
Lanové centrum, 4.B
Út 28.06.2022

 

Olympijský den
2. stupeň
Út 28.06.2022

 

Závěr školního roku
Čt 30.06.2022

 

Hlavní prázdniny
Pá 01.07.2022 – St 31.08.2022