Po roční přestávce se mohla Základní škola Zeyerova znovu otevřít veřejnosti a přivítat návštěvníky v rámci Dne otevřených dveří.

Kvůli covidové době byl zrušen v prosinci tradiční vánoční jarmark, proto jsme si jak pro malé, tak dospělé hosty připravili bohatý program. V dopoledních hodinách byly zpřístupněny vyučovací hodiny, v rámci odpoledního programu se zájemci mohli pobavit, poučit, vyzkoušet své dovednosti v dílničkách nebo se občerstvit. V jednotlivých třídách byly připraveny interaktivní hry zaměřené na matematiku, zeměpis i jazyky, děti si mohly prohlédnout učebnice a knížky v čtenářském koutku. Pro šikovné ruce byly nachystány pomůcky na výrobu jarního věnečku, včelky, či zdobení perníčků. Zájemci o hudbu si mohli vyzkoušet hru na boomwhackery, Orffovy nástroje či hru na tělo. Sportovci si zadováděli na opičí dráze. Ke zhlédnutí byla i novinka na naší škole, a to 3D tiskárna. „Den otevřených dveří i samotná škola se nám líbí. Chtěli bychom, aby dcera zde nastoupila do šesté třídy,“ řekl Marek Polách.

Žáci a učitelé v roli průvodců zavedli hosty na výstavu obrazů našich žáků, provedli je celou školou včetně tělocvičen a jídelny. V „kavárničce“ bylo připraveno občerstvení v podobě palačinek, které pro ně přichystaly šikovné deváťačky. Celé odpoledne se neslo v přátelské a pohodové atmosféře a pochvalná slova na adresu naší školy byla odměnou všem za vloženou energii do přípravy.

Hana Kramářová

Exkurze