Cool! Wow! Oops! V naší škole se v březnu uskutečnil již 2. ročník soutěže v anglickém jazyce pro žáky 3.- 5. ročníků. Soutěž byla zaměřena na upevnění a rozšíření slovní zásoby všech soutěžících a rozvoj klíčových kompetencí v AJ, byla cílena k propojení osvojených jazykových dovedností s jejich užitím v atmosféře fair-play soutěže.

Žákovské týmy soupeřily v soutěži AZ quiz. Poté nejmladší jednotlivci prokázali svůj postřeh a pozornost při práci s flashcards, ti starší se utkali ve spellingu/hláskování, dále všechny čekal poslech s porozuměním v různých úrovních obtížnosti a nakonec samostatně pracovali na písemném úkolu s možností využití práce se slovníkem. Ve středu 8. března soutěžili žáci 4. tříd, 17. března žáci 5. tříd. Příjemným oživením bylo, že pozvánku k účasti přijali žáci 5. tříd ze ZŠ Bystrovany a ZŠ Křelov. Jarní jazykové zápolení uzavřeli dne 29. března žáci 3. tříd.

Všem soutěžícím děkujeme za účast a gratulujeme ke skvělým výkonům. Kromě zkušenosti a nových zážitků si žáci odnesli i pěkné ceny; dvojjazyčné knížky, pexesa a diplomy. Vítězné týmy obdržely poukázku na bowling. Soutěže se zúčastnilo celkem 49 žáků. Věříme, že naše soutěž je pro žáky příjemným povzbuzením na jejich cestě při objevování nekonečných krás a možností světa angličtiny, podpoří je v jejich individuální cestě za snahou o rozšíření své osobní databanky jazykových dovedností a zároveň mají možnost vrstevnického porovnání a hodnocení svých výkonů. Enjoy your English and  See you next year!

Výsledky 2. ročníku 2022/2023:

1. místo Ondřej Kolář, 3. B
  2. místo Robin Werdich, 3. B