Kriminalita, prohřešky, přestupky a vraždy jsou v dnešní době už na denním pořádku. A tak, abychom si uvědomili, jak je důležité o tom něco vědět, jsme se my, žáci osmých a devátých ročníků, zúčastnili přednášky Josefa Klímy. Známý český investigativní novinář a spisovatel nás seznámil s řadou případů, se kterými se setkal a které „na vlastní oči“ zažil.

Podělil se s námi o zajímavosti ze skutečných případů mladých lidí, kteří se vlastní nezkušeností mohou stát jak oběťmi, tak pachateli trestné činnosti. Dozvěděli jsme se, jak je kriminalita v dnešních dnech vysoká a co jsou lidé schopni si navzájem, ale i sami sobě udělat. Kam až jsou schopni zajít a co je poté čeká za následky.

Každý si z přednášky odnesl něco jiného, ale rozhodně to v některých z nás zanechalo smíšené pocity z celé dnešní společnosti. A dál záleží jen na každém z nás, do jaké vrstvy společnosti se chceme zařadit.

Veronika Skálová, IX. A

 

Kontakt

Základní škola Olomouc, Zeyerova 28, příspěvková organizace
Zeyerova 28/970
779 00 OLOMOUC

tel: 581 114 232
e-mail: info@zs-zeyerova.cz

Kalendář akcí

První den školního roku 2018/2019
3. 9. 2018