V pátek 21. února se konalo školní kolo recitační soutěže pro žáky 2. a 3. ročníků. Soutěže se zúčastnilo celkem 12 recitátorů, kteří byli pečlivě vybráni z třídních kol.

Každá třída měla tři šikovné zástupce a pro porotu, složenou z učitelů, bylo velmi těžké rozhodnout o vítězích, protože všichni byli dokonale připraveni. Své básničky přednášeli s citem a nadšením. Každý přednášející byl po svém výkonu odměněn velkým potleskem svých soupeřů. Vše proběhlo v příjemné a přátelské atmosféře.

Na pomyslných stupních vítězů se dle rozhodnutí poroty umístili malí recitátoři takto: třetí místo obsadil Vítek Lakomý ze 3. A, na druhém místě se umístili žáci ze 2. B Šimon Seichter a Šimon Konečný. První místo si s básní od Miloše Kratochvíla – Popelka vybojovala Ema Vysoudilová ze 3. B. Ema bude naši školu reprezentovat v okresním kole, které se uskuteční 11. března. Emě přejeme hodně úspěchů a všem účastníkům děkujeme za reprezentaci svých tříd a vyučujícím za jejich přípravu.

Petra Příhodová, Lenka Tomigová

Ve čtvrtek 20. února proběhla na naší škole recitační soutěž žáků 4. a 5. tříd. Celkem se ucházelo o post nejlepšího recitátora 19 žáků, kteří postoupili z třídních kol.

Všichni soutěžící byli velmi pěkně a pečlivě připraveni. Své vybrané básničky přednášeli s citem a nadšením. Každý přednášející byl po svém výkonu odměněn velkým potleskem svých soupeřů. Všem účastníkům recitační soutěže byly předány pamětní listy a nejlepší recitátoři převzali diplomy a malé odměny. Na pomyslných stupních vítězů se dle rozhodnutí poroty umístili malí recitátoři takto: 3. místo obsadili Pavlína Hanáková z 5.A a Jakub Všetička ze 4.C, na 2. místě skončili Amálie Chundelová z 5.B a Daniel Baron ze 4.C.  Vítězem školního kola se stal žák 5.C Ondřej Kopečný, který bude ve své kategorii reprezentovat školu v okrskovém kole.

Ondrovi přejeme hodně úspěchů a všem účastníkům děkujeme za reprezentaci svých tříd a vyučujícím za jejich přípravu.

Petra Rubíčková