V rámci projektu Šablony II. měli žáci školní družiny možnost zažít projektové dny.

Jeden z nich zajistila paní vychovatelka Prnková pro třídu 1. A s názvem „Knihožrouti, aneb kdo je čtenář“. Cílem projektu bylo žáky přenést do světa fantazie, probouzet v nich iniciativu, rozšiřovat a prohlubovat individuální schopnosti, dovednosti a vynalézavost.

O další projekt se postarala paní vychovatelka Skácelová, která se třídou 1. B realizovala projekt „Canisterapie“. Cílem tohoto projektu bylo poskytnout žákům neobvyklý, pozitivní a motivující zážitek, jak se máme chovat k pejskům, případně jakým způsobem se mají chránit, když narazí na pejska, který by jim mohl ublížit. Žáci si projekty moc užili a těší se na další netradiční odpoledne v družině.