Premiérové závěrečné práce

Tak, a je to za námi. Naše závěrečné práce byly odevzdány a obhajoba, které se mnozí obávali, je také ukončena. Přestože nás na začátku děsila představa vytvoření několikastránkové práce a závěrečná obhajoba před našimi spolužáky i porotou, každý odvedl skvělý výkon.

Tato nová zkušenost nás připravila na mnohé, nejen na různé strasti střední školy, ale také na budoucnost, ve které se budeme ucházet o práci a budou na nás čekat všelijaké životní nástrahy. Naučilo nás to spolupráci a zodpovědnosti. Je jasné, že se objevily i chyby, ale tyto poznatky nás pouze upozornily na to, co zlepšit a na co si dát pozor příště.

Chtěli bychom poděkovat našim třídním učitelkám a garantům, kteří nám pomohli ve chvílích, kdy jsme si nevěděli rady. Porotou z řad učitelů, vedení školy a žáky byly vybrány nejlepší, nebo také nejpřekvapivější práce. Ocenění žáci si užili výsluní (určitě je potěšily i poukázky do Knihkupectví Dobrovský) a věřím, že v budoucnosti nepoleví a v příštích příležitostech se ještě zlepší.

Apeluji na mé mladší spolužáky, budoucí deváťáky, nebojte se, nezačínejte až po přijímacích zkouškách. Najděte si téma, které vás bude zajímat, věnujte se vybrané problematice a uvidíte, jak získáte jiný pohled na danou věc. Spolupracujte se svými garanty a učiteli. Jejich rady a připomínky vám opravdu pomohou a s jistotou mohu říct, že bez jejich vedení bychom dnes nebyli tam, kde jsme teď.

Sofie Zuščíková, IX. A

Oceněné práce: