Na začátku června se sešli žáci druhých tříd, aby se seznámili s prací záchranné zdravotnické pomoci.

Pod vedením profesionální zdravotnice se seznámili se základními informacemi, a to kam zavolat v případě nouze, jak rozeznat, že má někdo zdravotní potíže, jak rozeznat, když někdo nedýchá a co  v tomto případě dělat. Cílem akce bylo žákům zajistit bezpečné chování a prevenci nebezpečných situací, které mohou žáky potkat v jejich každodenním životě. Žáci si vyzkoušeli masáže srdce spolu s umělým dýcháním na figuře a ošetřování různých zranění.

Na závěr si všichni zasoutěžili a odměnou jim byly drobné upomínkové dárečky a diplomy. Se záchranářkou jsme prožili zábavné odpoledne, které se všem líbilo.

Žádné akce zatím neplánujeme.