Do posledního místa plný sál Pegasus v Regionálním centru Olomouc si v polovině února užil tradiční ples Základní školy Zeyerova. Hlavní pořadatelé, členové SRPŠ, připravili pro návštěvníky bohatý a výborně zorganizovaný program.

V centru pozornosti však byli žáci 9. ročníku, kteří se na tento den pečlivě a zodpovědně připravovali několik měsíců. Promyšlenou a úchvatnou choreografii nové polonézy pod vedením Zuzany Hostašové a Lucie Korčiánové secvičili dokonale. Elegantní mladí pánové v oblecích, mladé dámy v krásných účesech a šatech všem vyrazili dech a zaslouženě si na konci vychutnávali ovace diváků. Poté následovalo stužkování všech deváťáků a při dojemném a zároveň vtipném proslovu za všechny třídy museli rodinní příslušníci i přítomní učitelé nejednou utřít zvlhlé oko. O tom, že i letošní deváťáci tvoří výborné party a že táhnou za jeden provaz, jsme se přesvědčili při zhlédnutí tanečních překvapení jednotlivých tříd.

K tanci i poslechu hrála skupina Formace Olomouc, jež dokázala, že parket byl neustále plný. Kdo zrovna nechtěl předvádět taneční kreace, mohl ochutnat zákusky a drobné občerstvení, které připravili ochotní rodiče.  Atmosféra v sále byla vynikající, o zpestření programu se postaralo trio ze ZUŠ Žerotín složené ze žáků naší školy. K vydařenému plesu patří samozřejmě i bohatá tombola, takže mnoho návštěvníků v ranních hodinách odcházelo nejenom s pocitem příjemně stráveného večera, ale i s hodnotnými dárky.

Všem, kteří se podíleli jakýmkoli dílem na organizaci školního plesu „Zeyerky“, patří velké poděkování. Pochvalu si zaslouží i žáci devátých tříd, kteří se na ples připravili zodpovědně a vstoupili tak prvním krůčkem do světa dospělých.

Hana Kramářová

Vitamínový den