Do posledního místa plný sál Pegasus v Regionálním centru Olomouc si v polovině února užil tradiční ples Základní školy Zeyerova. Hlavní pořadatelé, členové SRPŠ, připravili pro návštěvníky bohatý a výborně zorganizovaný program.  

V centru pozornosti však byli žáci 9. ročníku, kteří se na tento den pečlivě a zodpovědně připravovali několik měsíců. Promyšlenou a úchvatnou choreografii nové polonézy pod vedením Zuzany Hostašové a Lucie Korčiánové secvičili dokonale. Elegantní mladí pánové v oblecích, mladé dámy v krásných účesech a šatech všem vyrazili dech a zaslouženě si na konci vychutnávali ovace diváků. Poté následovalo stužkování všech deváťáků a při dojemném a zároveň vtipném proslovu za všechny třídy museli rodinní příslušníci i přítomní učitelé nejednou utřít zvlhlé oko. O tom, že i letošní deváťáci tvoří výborné party a že táhnou za jeden provaz, jsme se přesvědčili při zhlédnutí tanečních překvapení jednotlivých tříd.

K tanci i poslechu hrála skupina Formace Olomouc, jež dokázala, že parket byl neustále plný. Kdo zrovna nechtěl předvádět taneční kreace, mohl ochutnat zákusky a drobné občerstvení, které připravili ochotní rodiče.  Atmosféra v sále byla vynikající, o zpestření programu se postaralo trio ze ZUŠ Žerotín složené ze žáků naší školy. K vydařenému plesu patří samozřejmě i bohatá tombola, takže mnoho návštěvníků v ranních hodinách odcházelo nejenom s pocitem příjemně stráveného večera, ale i s hodnotnými dárky.

Všem, kteří se podíleli jakýmkoli dílem na organizaci školního plesu „Zeyerky“, patří velké poděkování. Pochvalu si zaslouží i žáci devátých tříd, kteří se na ples připravili zodpovědně a vstoupili tak prvním krůčkem do světa dospělých.  

Hana Kramářová

Kontakt

Základní škola Olomouc, Zeyerova 28, příspěvková organizace
Zeyerova 28/970
779 00 OLOMOUC

tel: 581 114 232
e-mail: info@zs-zeyerova.cz

Kalendář akcí

Vitamínový den
1. – 4. ročník
7. 4. 2020

 

Kyberprostor
Beseda s PČR, 7. ročník
7. 4. 2020

 

Exkurze
firma ADM Olomouc, 8.A
7. 4. 2020

 

Lazy goat
anglické divadlo, 4. a 5. ročník
8. 4. 2020

 

Last wish
anglické divadlo, 7. – 9. ročník
8. 4. 2020

 

Souboj čtenářů
6. C
15. 4. 2020

 

Plavecký výcvik
2. AB
16. 4. 2020

 

Třídní schůzky

17:00
22. 4. 2020