Spolupráce naší základní školy s Domovem seniorů Pohoda ve Chválkovicích se rozšířila i na osobní setkání. Projekt Obejmi čtením, v jehož rámci pravidelně čtou žáci seniorům knižní ukázky, se setkal s ohlasem u dětí, proto jsme Domov seniorů navštívili.

Děvčata ze 7.C si připravila ukázku z povídkové knihy Roberta Fulghuma, která vykouzlila úsměvy na tváři dědečků a babiček. Bez ostychu si pak s klienty domova popovídala a na závěr jsme se všichni zapojili do společenských her. Někteří  si zahráli Člověče, nezlob se,  ostatní se věnovali holandskému billiardu. „Po vtipné povídce jsme si procvičili paměť u společenských her a nakonec jsme se dozvěděli, jak zajímavá, i když pro nás, vyznavače moderních technologií, těžko představitelná byla doba, kdy jim bylo tolik, jako je nám teď. Zkuste si představit svět bez mobilního telefonu a internetu. Líbil se mi přístup seniorů k nám dětem, jejich veselá nálada a optimismus,“ zhodnotila za všechny návštěvu v Pohodě Elen Spurná.

Věříme, že navázaná spolupráce bude pokračovat i během příštího školního roku. Žáci tak získají nové zážitky i nový pohled na život seniorů.