Pasuji tě na čtenáře a vítám tě do čtenářského řádu.

To uslyšeli v pondělí 20. června všichni žáci 1.A při své návštěvě knihovny na Jungmannově ulici z úst pana krále poté, co se k dodržování čtenářských pravidel zavázali tímto slibem:

Slibuji ve jménu všech krásných knížek, pohádek, příběhů a básniček:

Budu se vždy chovat jako rytíř řádu čtenářského, budu knížky opatrovat jako

nejvzácnější poklad, budu je mít rád.

Tak slibuji!

Děti mohly být na čtenáře pasovány a do čtenářského řádu povýšeny také proto, že se už stihly naučit všechna písmena a jsou výborní čtenáři, kteří mají knížky moc rádi.

Jejich pozitivní vztah ke knihám jistě podpoří i knížka, kterou všechny děti dostaly při příležitosti pasování jako dárek a byla napsána a vydána pouze pro letošní prvňáčky.

Knihu Dubánek a tajný vzkaz, kterou napsala Klára Smolíková a krásnými fotografiemi obohatil Petr Václavek, jsme si společně prohlédli a někteří nedočkavci se hned pustili do jejího čtení.

Přejeme dětem, aby je krásné knížky provázely nejen ve škole, ale i v každé volné chvíli.

E. Thürriglová