Olympiáda v českém jazyce

V prosinci se uskutečnilo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Mezi žáky 8. a 9. ročníku se našlo 14 odvážlivců, kteří se nebáli jít s kůží na trh a prokázat cit pro mateřský jazyk.

Svoje úsilí věnovali jak gramatickým úkolům, tak slohové práci. Nejlépe si záludnostmi českého jazyka poradila Eva Andrýsková z IX. A, na druhém místě se umístila Lea Elgnerová ze IX. B a třetí skončila Bára Moravcová z VIII. C.  Díky podpoře SRPŠ získala děvčata poukázky do knihkupectví Dobrovský.

Všem účastníkům děkujeme za projevenou náklonnost k českému jazyku a Evě budeme držet palce v okresním kole.

Hana Kramářová