V polovině února se naše škola zapojila do projektu společnosti Edhance, která podporuje vzdělávání dětí v oblasti výživy a zdraví již od roku 2015. Cílem projektu je motivovat děti k přirozenému osvojení zásad vyváženého stravování a k pohybovým aktivitám. Jednotlivé lekce jsou zaměřeny na vyvážený jídelníček, prevenci rizik nevhodné výživy či hygienu potravin. Pro žáky 2. – 6. ročníků byla lektory společnosti připravena ukázková hodina s vhodnými tištěnými nebo digitálními moduly pro danou věkovou skupinu.

V 1. ročníku zapojení se naší školy do projektu „Nestlé pro zdraví dětí“ byly pro naše nejmenší vybrány tištěné moduly „Ovoce a zelenina“ a „Pestrá strava“, ve kterých se žáci poutavou formou a prací s pracovními listy například dozvěděli, co jsou živiny, co obsahuje ovoce a zelenina nebo jak vypadá zdravý talíř a co by na něm nemělo chybět. Nakoupili si ve virtuálním obchodě zdravé potraviny a sami se pro sebe pokusili sestavit zdravý jídelníček.

Žáci starších ročníků měli možnost pracovat pomocí našich interaktivních tabulí s digitálními moduly „Ovoce a zelenina“ a „Vyvážená strava“. Zábavnou formou se například dozvěděli, z čeho se skládá naše tělo, k čemu daný druh ovoce či zeleniny přispívá, jaký by měl být podíl živin, vitamínů a minerálů v naší stravě. Byli také obeznámeni s riziky nevhodného stravování a jak těmto rizikům předcházet.

Dva dny se společností Edhance zpestřily dětem běžné výukové dny a donutily děti zamyslet se nad tím, co denně konzumují a jak se stravují. Nabídly možnosti, jak se sami děti mohou významnou formou podílet na budování svého pevného zdraví a jak si své zdraví neničit. Z pořízených fotografií je vidět, že si naši žáci projekt „Nestlé pro zdraví dětí“ užili a budeme věřit, že významnou měrou přispěje k upevnění zásad zdravého stravování našich dětí.

Petra Příhodová