Druhým mezinárodním setkáním učitelů pokračuje projekt Erasmus+ All in one hand. Ve dnech 17. – 23. 3. 2019 hostilo severoitalské město Prato zástupce učitelů ze všech zúčastněných zemí, aby společně diskutovali o různých aspektech inkluzivního vzdělávání. Prato je město s velkým procentem obyvatel z řad přistěhovalců, nejvíce z Číny, a místní školy jsou na tuto situaci dobře připraveny. Používají různých metod a forem výuky, aby začlenily do vzdělávacího procesu nejen žáky z rodin imigrantů, ale i žáky s různým stupněm postižení a speciálními potřebami. O svoje zkušenosti se místní učitelé podělili s pedagogy z ostatních škol formou přednášek, návštěvou specificky zaměřených workshopů (výroba panenek, mýdel, kurz robotiky) a dále možností nahlédnout přímo do výuky.

Součástí pobytu v Itálii byla i návštěva kulturních památek a zajímavých míst v okolí, jako např. výlet do Florencie s prohlídkou galerie Uffizi, výstup na Šikmou věž v Pise či večerní prohlídka univerzitního města Bologna.

Učitelé z naší školy získali spoustu nových informací a vyměnili si zkušenosti v oblasti inkluze a načerpali pozitivní energii pro další práci.

Kateřina Skladaná

29. 6. – 1. 9. 2019