Máme rádi výzvy

V týdnu od 8. 3. do 14. 3. si třída VI. B dala výzvu, že společně nachodí, najezdí na kole nebo bruslích celkem 270 km. A proč zrovna 270? Je nás ve třídě 27 a řekli jsme si, že 10 km by mohl zvládnout každý.

Jedinou podmínkou bylo zaznamenat sportovní výkon na hodinky, abychom měli důkaz o splnění. A jak se nám vedlo?  Skvěle, třída výzvu nejen splnila, ale o pěknou dávku kilometrů i překonala. Zapojení žáci „zdolali“ celkem 652 km.

A jaké byly ohlasy?

Eliška N.: Všichni jsme si přislíbili, že se o výzvu určitě pokusíme. Já jsem, společně s rodinou, běhala v indiánském stylu (střídavý běh s chůzí). O víkendu jsme si užili výlet na kole a zasportovali si na bruslích. V současné době pandemie se snažíme takto trávit čas pravidelně. Poslední den týdenní výzvy jsme všichni byli velmi příjemně překvapeni. Společnými silami, včetně paní učitelky, jsme zvládli neuvěřitelných 652,15 km! Byla jsem překvapena, jak skvělé sportovní výkony podali moji spolužáci, kteří mi velmi chybí. Tímto všem tleskám a gratuluji. Jste fakt úžasní!!!“

Jakub H.: „Výzva se mi líbila. Přestože chodím běhat i normálně, povzbudilo mě to běhat ještě víc. A přidal jsem si dlouhou projížďku na kole s kamarádem. Byl to od paní učitelky skvělý nápad.“

Anička Ch.: Výzva naší třídy byla zajímavá, bylo to něco úplně jiného. Ze začátku mi to přišlo jako blbost a moc se mi ven nechtělo. Pak jsem ale přišla na to, že je to fajn na odreagování od úkolů a nachodit pár kilometrů denně není zas až takový problém. Přestože nám nevyšlo úplně nejkrásnější počasí, výzvu jsem si celkem užila a dostala se každý den na chvíli ven.“

Honza K.: „Akce se mi líbila. Byl jsem rád, že se o mé „úspěchy“, můžu podělit se svými spolužáky. Bavilo mě, když jsem se mohl každý den podívat, jak se komu dařilo. Byl bych rád, kdyby se tahle akce ještě zopakovala.“

Štěpán H.: „Do této výzvy jsem se docela těšil. Zajímalo mě, kolik kilometrů zvládnu a kolik zvládneme dohromady. Ze začátku jsem myslel že dám třeba každý den 2 kilometry a dohromady třeba 15 a nakonec jsem dal mnohem víc, za což jsem moc rád.“

Amálka Ch.: Když jsem slyšela o této výzvě, řekla jsem si, že se do ní ráda zapojím. Bylo to pro mě takové zpestření v této době a taky jsem se hýbala. Myslím, že to byl super nápad.“

Jana Radičová, TU