Účastníci workshopu z IX. C se interaktivní formou seznámili se základy konceptu lidských práv prostřednictvím příběhů pamětníků totalit 20. století. Zkusili rozpoznávat porušování lidských práv na příběhu konkrétního člověka. Diskutovali o významu základních lidských práv a svobod a argumentovali, proč je pro ně osobně jejich zachovávání důležité. Workshop pracuje s vyprávěním pamětníků publikovaném v archivu Paměť národa.

Žáci se zaujetím zapojili do nejrůznějších aktivit, vžívali se do pocitů pamětníků prostřednictvím dramatických scének a psaní deníků. Program přinesl mnoho nových informací a podnětů, žáci jej většinově hodnotili jako zajímavý a přínosný. Velkým plusem prý navíc bylo, že se workshop konal ve zrekonstruovaném sále v Pevnosti poznání, který poskytuje dostatek prostoru i klimaticky přívětivého prostředí ke konání podobné akce.

Milan Absolon

Žádné akce zatím neplánujeme.