Na konci listopadu  proběhla na naší škole poslední hodina kroužku programování v aplikaci micro:bit. Tento odpolední klub navštěvovalo celkem 14 žáků druhého stupně.

Nejprve si žáci osvojili základy rozsvícení ledky, používání jednoduchých pokynů a cyklů. Získané dovednosti si vyzkoušeli na programování různých zábavných her, například ve hře Flappy Birds. Výuku vedli studenti ze Střední průmyslové školy elektrotechnické v Olomouci.  Měli velké znalosti ve svém oboru a velkou výhodou se ukázal malý věkový rozdíl mezi nimi a našimi žáky.

Nabyté vědomosti využijí určitě i v budoucnu. Na základě této zkušenosti jsme vzbudili či utužili zájem žáků studovat SPŠE, mnozí by se dokonce tohoto kroužku znovu účastnili a vzali by s sebou i své kamarády.  „Naučil jsem se používat micro:bit jinak než jen na rozsvěcování ledek, těším se, až bude kroužek pokračovat,“ zhodnotil přínos Tomáš Zavadil. „Bylo to zábavné, naučné a zajímavé, ráda jsem chodila,“  doplnila Beáta Andrésová. David Sadlek si na základě získaných zkušeností zakoupil vlastní microbit, aby se mohl dále zdokonalovat ve svém volném čase. „Získal jsem nové znalosti. Rozhodl jsem se, že budu tento obor studovat i na střední škole. Překvapilo mě zjištění, že to není až tak těžké, jak jsem si myslel,“ doplnil žák osmého ročníku.

Slavomíra Schubertová, vyučující fyziky