Seznámit se se zajímavými knihami a poznat nové autory dětské literatury bylo cílem návštěvy Knihovny města Olomouce v Neředíně.

Žáci VI. A se v rámci rozvoje čtenářské gramotnosti dozvěděli zajímavosti ze života Roalda Dahla a Davida Walliamse. Co mají tito dva autoři společného a v čem se jejich tvorba liší? Na to hledali žáci během lekce odpovědi. A nejen to. Poslechli si audioukázky, krátká videa, hledali názvy knih a samozřejmě i sami tvořili krátké příběhy. O tom, že byli velice úspěšní, svědčí i fakt, že nejlepší práci si paní knihovnice „vypůjčila“ pro ostatní návštěvníky vzdělávacího programu.

Žáci si lekci opravdu užili a odcházeli z ní s předsevzetím, že si alespoň jednu knihu od těchto významných autorů přečtou. Získané dovednosti budeme i nadále rozvíjet v dílnách čtení, které jsou součástí výuky českého jazyka.

Hana Kramářová, vyučující ČJ

 

Kontakt

Základní škola Olomouc, Zeyerova 28, příspěvková organizace
Zeyerova 28/970
779 00 OLOMOUC

tel: 581 114 232
e-mail: info@zs-zeyerova.cz

Kalendář akcí

Beseda KHS – Škodlivost kouření 
8.B
St 01.12.2021

 

Konzultace s vyučujícími
ve škole, 14:00 – 16:00
1.12. 2021

 

Beseda KHS – Škodlivost kouření
8.C
Čt 02.12.2021