Ve čtvrtek 31. 10. 2019 se vydali žáci 5. tříd do minulosti, a sice až k počátku našeho vesmíru, aby si prostřednictvím projekce 3D filmu Hvězdný cirkus téměř opravdu “osahali“ zrození hvězd, vznik naší sluneční soustavy či se vypravili do nitra planety. V průběhu 50 minut zažili také velký třesk i explozi supernovy, sledovali vznik prvních chemických prvků. Naučili se lépe orientovat na hvězdné obloze, ale pochopili též, že jsme stvořeni ze shodných atomů jako ty hvězdy na nebi, že všichni totiž pocházíme z hvězd.

Dále žáci navštívili Expozici Brno na Špilberku – komponovaný program v expozicích „Od hradu k pevnosti“ a „Brno na Špilberku“. Žáci se seznámili s nejstarší historií města Brna, odkryli informace ze středověkých kasemat a pátrali po stopách odvážných rytířů brněnského hradu. Z hradní vížky shlédli bohaté městské panorama města Brna. V centru města vyslechli pověst O brněnském dráčkovi na brněnské radnici.

Exkurze se vydařila, příjemně strávený den byl zakončen šťastným návratem a sdělováním si “vesmírných” zážitků.

                                       Lenka Třísková

Kontakt

Základní škola Olomouc, Zeyerova 28, příspěvková organizace
Zeyerova 28/970
779 00 OLOMOUC

tel: 581 114 232
e-mail: info@zs-zeyerova.cz

Kalendář akcí
Online třídní schůzky
začátek na MS Teams v 18:00
25. 11. 2020