Zajímá Vás výroba vojenské techniky? Vidět renovaci a výrobu vojenských vozidel bylo umožněno žákům 8. třídy, když na konci června navštívili firmu Excalibur Army ve Šternberku.

Firma patří k českým výrobcům a prodejcům pozemních vojenských a speciálních vozidel, kteří nejen modernizují starší vojenskou techniku, ale také vyrábí nová moderní vozidla. Cílem návštěvy bylo žákům ukázat a představit jednotlivé profese, jež nabízí jeden z největších zaměstnavatelů v regionu. Požadované profese jsou z technických oborů – strojírenství, elektroniky až po kancelářské činnosti – účetnictví, administrativa.

Viděli jsme repasovanou vojenskou techniku – demontáž BVP, opravu dílů, rozložení a znovu složení motoru. Zaujala nás zkušebna motorů, kde se ověřuje jejich funkčnost v zátěži. Zvuk motoru byl velmi slabý, dokud zaměstnanec neotevřel protihlukové dveře. S hotovým protokolem o zkoušce putuje motor do vozidla. U vozidel kontrolují také jejich jízdní vlastnosti a schopnost střelby. V průběhu exkurze nám ukázali různé druhy vojenské techniky – houfnice, středně obrněná vozidla Patriot či raketomet. 

Věříme, že forma exkurze umožní žákům lépe si představit, jak jednotlivé profese vypadají v praxi. Právě tyto návštěvy pomůžou žákům s jejich rozhodováním při výběru střední školy a oboru studia.

 Slavomíra Schubertová

Kontakt

Základní škola Olomouc, Zeyerova 28, příspěvková organizace
Zeyerova 28/970
779 00 OLOMOUC

tel: 581 114 232
e-mail: info@zs-zeyerova.cz

Kalendář akcí

Exkurze
naučná stezka Prabába, Šternberk, 8.B
Čt 23.06.2022

 

Exkurze 
Fort Radíkov, 8.B
Čt 23.06.2022

 

Olympijský den
1. stupeň
Po 27.06.2022

 

Sportovní dopoledne
Lanové centrum, 4.B
Út 28.06.2022

 

Olympijský den
2. stupeň
Út 28.06.2022

 

Závěr školního roku
Čt 30.06.2022

 

Hlavní prázdniny
Pá 01.07.2022 – St 31.08.2022