V druhé polovině listopadu proběhlo na naší škole další projektové setkání žáků a učitelů projektu Erasmus+ Kyberšikana je out, přátelství je in!. Na půdě naší školy a především v rodinách našich žáků jsme přivítali partnery z Rumunska, Turecka a Portugalska. Celý projektový týden odstartoval již tradičně uvítacím ceremoniálem v zapůjčeném sále ZUŠ Žerotín, kde naši žáci po úvodním slově paní ředitelky předvedli zajímavá taneční, hudební a pěvecká čísla. Po tomto programu následovalo seznámení s budovou školy, přijetí na radnici a den jsme zakončili i přes nepřízeň počasí krátkou prohlídkou předvánočně naladěného města.

Další dny již byly plně věnovány projektovým činnostem jako byly workshopy s tematikou prevence  kyberšikany , výtvarným workshopům na posílení přátelství a spolupráce mezi žáky z různých zemí, nedílnou součástí bylo procvičení anglického jazyka, který je již tradičně společným dorozumívacím nástrojem všech našich mezinárodních projektů.

Ve středu proběhl netradiční workshop pod vedením pana Zdeňka Rollera s názvem Cesta kolem světa, kde měli všichni žáci možnost si vyzkoušet hru na netradiční nástroje jako jsou drumbeny a cajony. Celá hodina bubnování se opravdu měla opravdu formu cesty kolem světa, takže přes počáteční bubnování v duchu afrických rytmů jsme se přenesli do Austrálie, Ameriky a naše putování bylo zakončeno v Evropě u proslulé skupiny Beatles.

Další den jsme věnovali vzdělávací návštěvě Velkého světa vědy a techniky v Ostravě, kde si žáci mohli vyzkoušet nepřebernou řadu exponátů a nakouknout tak pod pokličku vědy trochu netradičně.

Poslední společný den se nesl v sportovním duchu Mini olympijských sportovních her, a proto byli žáci rozděleni do různorodých skupin a snažili se spolupracovat, aby dosáhli co nejlepších výsledků. Všichni soutěžili s nadšením a v duchu fair play, a tak byli po zásluze odměněni. Potom již přišel čas loučení a po závěrečné party v tělocvičně nám nezbylo než zhodnotit celé setkání jako velmi pozitivní a přínosné a již se těšíme na další výjezd do zahraničí. Tentokrát nás čeká Rumunsko!

Kontakt

Základní škola Olomouc, Zeyerova 28, příspěvková organizace
Zeyerova 28/970
779 00 OLOMOUC

tel: 581 114 232
e-mail: info@zs-zeyerova.cz

Kalendář akcí

Zatím neplánujeme další akce.