Již počtvrté se naše škola zapojila do soutěže ve znalosti obsahu knih určené pro žáky 6. tříd. Jedná se o Souboj čtenářů, v němž mají žáci v rámci třídního kolektivu za úkol přečíst některou ze zadaných knih. Letos se s velkým nadšením do soutěže zapojili čtenáři ze VI. C. Ve čtenářských skupinách budeme společně diskutovat o obsahu, tématu, jednotlivých postavách i autorech a pak celý kolektiv odpovídat co nejpřesněji na kvízové otázky.

Online kolo proběhne po internetu 15. dubna. Finále za účasti 5 nejlepších třídních kolektivů, které vzejdou z předkola, se pak uskuteční na mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2020 v pátek 15. května. Držte nám proto palce, abychom se v konkurenci 130 škol z celé České republiky neztratili.

Hana Kramářová, vyučující ČJ

Online třídní schůzky