V úterý 18. června 2019 se žáci sedmého ročníku zúčastnili exkurze do výrobny medových dortů Marlenka a automobilového závodu Hyundai.

Cesta do Frýdku Místku, kde je výrobna Marlenky, rychle uběhla. V návštěvnickém centru jsme se zaposlouchali do vyprávění o historii firmy vyrábějící medové dorty podle staroarménské rodinné receptury. Zhlédli jsme video o výrobě medových dortů, ukázky prvních výroben Marlenky v České republice, viděli jsme přípravu dortů zblízka, ocenění a ukázky z návštěv známých osobností. Při videu jsme rovnou ochutnávali všechny výrobky z nabídky – kuličky, citrónový dort, malinovou roládu. Velkým zážitkem pro nás byla prohlídka výrobních prostorů, kde jsme byli svědky procesu od prvotního pečení těsta až do plnění krémem a balení.  Kdo měl zájem, zakoupil si dobroty i pro své blízké.

Následovala exkurze do Nošovic. Nejprve jsme zhlédli film o automobilce Hyundai. Průvodce nás potom vybavil ochrannými brýlemi, reflexními vestami a přijímačem se sluchátky. Nastoupili jsme do vláčku a odjeli jsme si prohlédnout výrovbní proces na vlastní oči. Viděli jsme sestavování auta od podvozku, přivařování výbavy, zapojování reproduktorů až po místo, kde je auto převzato technikem, které ho prověří zkušební jízdou. Někteří z nás si na závěr zakoupili i nějaké upomínkové předměty domů.

Jak hodnotí výlet žáci?  „Celá exkurze se mi moc líbila. Zaujal mě proces výroby medových dortů. Moc mi chutnaly dobroty na mém talířku. Dozvěděla jsem se mnoho zajímavých informací. Čekala jsem, že výrobky v Marlence budou připravovány ručně. Návštěva firmy Hyundai byla asi nejlepším zážitkem, budu na ni ráda vzpomínat. Překvapil mě proces montáže automobilu a skvělá byla jízda vláčkem po areálu. Zaujalo mě množství robotů, ale zamrzelo mě, že jsme se nemohli podívat do lakovny. Jsem ráda, že jsem se mohla výletu zúčastnit. Doufám, že v budoucnu bude více takových exkurzí,“ shrnula pocity mnoha žáků Hana Hrušková.   

Slavomíra Schubertová

   

Kontakt

Základní škola Olomouc, Zeyerova 28, příspěvková organizace
Zeyerova 28/970
779 00 OLOMOUC

tel: 581 114 232
e-mail: info@zs-zeyerova.cz

Kalendář akcí

Hlavní prázdniny
1. 7. – 31. 8. 2020