Ve fyzice se žáci seznámili s pojmem vztlaková síla a zněním zákona, který je pojmenován po známém filozofovi.

Archimédův zákon říká:” Těleso ponořené do kapaliny je nadlehčováno silou rovnající se tíze kapaliny stejného objemu, jako je ponořená část tělesa.” Pověst praví, že tento zákon objevil, když dostal za úkol ověřit, zda je královská koruna z čistého zlata, aniž by korunu poškodil. Řešení ho napadlo při koupeli ve vaně.  “Heuréka! Nalezl jsem!” vykřikl a pobíhal ulicemi Syrakus nahý. 
Úkolem žáků bylo tento příběh zpracovat, jednalo se o tvořivou činnost. Mnozí vytvořili zajímavou prezentaci na počítači, jiní vyprávění a někteří se pustili do kreslení. Ráda bych se s Vámi podělila o nápadité a netradiční výtvory žáků.

Slavomíra Schubertová, vyučující fyziky

Kontakt

Základní škola Olomouc, Zeyerova 28, příspěvková organizace
Zeyerova 28/970
779 00 OLOMOUC

tel: 581 114 232
e-mail: info@zs-zeyerova.cz

Kalendář akcí

Zatím neplánujeme žádné další akce