Pod záštitou Magistrátu města Olomouce se ve středu 27. března 2019 konal v Moravském divadle v Olomouci slavnostní program pro anketu Učitel roku. Za naši školu žáci ve spolupráci se žákovským parlamentem nominovali paní učitelku Lucii Šubovou a pana učitele Milana Absolona, který se umístil mezi olomouckými pedagogy na 3. místě! Gratulujeme!

Pan učitel patří evidentně k řadě našich oblíbených pedagogů. Jeho žáci jako o svém třídním učiteli napsali: “Ceníme si jeho ochotného, vtipného, pohodové a empatického přístupu. Milan má svůj styl ve vystupování před třídou nebo v oblékání. Typická jsou jeho vtipná trička s velrybou a kuřátkem, která mluví za vše. Je milovníkem všeho sladkého a od toho se odvíjí i jeho další koníčky, což je běhání a ,,tanec“. Ne každý učitel dokáže porozumět dětem v pubertálním věku tak jako on. Při předávání znalostí a dovedností dokáže zaujmout, nadchnout, sdělit podstatné informace, ale i pobavit. Toto je učitel, kterého nám může závidět klidně i celý svět. Jsme šťastní, že ho máme!”

Ilona Rohánková a žáci IX. B

29. 6. – 1. 9. 2019