Ve středu 21. března se na naší škole uskutečnil workshop s názvem Sdílení zkušeností a poznatků s používáním interaktivních materiálů pro výuku anglického jazyka v 1. – 3. třídách ZŠ. Tato akce proběhla pod vedením Mgr. Věry Štikové z nakladatelství NOVÁ ŠKOLA, s.r.o. Paní Štiková je spoluautorkou interaktivních pomůcek a multimediálních materiálů, které vznikly v rámci OPVK Tvorba nových interaktivních materiálů pro potřeby výuky anglického jazyka v 1. – 3. třídách ZŠ (Reg. č. : CZ.1.07/1.1.00/14.0137). Na naší škole tyto didaktické pomůcky využívají učitelé v zájmovém kroužku AJ s prvňáčky.

Workshop byl zahájen ve 14 hodin, po krátkém úvodu následovaly ukázky výuky pod vedením Mgr. Lenky Třískové, Mgr. Nikoly Holé a Mgr. Pavlíny Doležalové. Prvňáčci zvládli tuto svoji premiéru na jedničku a to i přesto, že je celou dobu sledovalo dvanáct dalších účastníků workshopu a také kamera. Za svůj výkon byli náležitě odměněni. Z rukou autorky jim byl předán soubor pracovních listů, které jim učení anglického jazyka zajisté zpestří. Druhou částí tohoto odpoledne byla velice příjemná společná diskuze, kde paní Štiková představila novinky ze souboru materiálů a další vize, které ve spolupráci se svým týmem má. Autorka byla nakloněna i připomínkám a nápadům na inovaci ze strany všech účastníků. Navzájem jsme si také předaly cenné rady a nápady jak oživit a vylepšit výuku, a to nejen anglického jazyka. Už teď se těšíme na další spolupráci.

realizační tým ZŠ