Během září se všechny šesté třídy zúčastnily adaptačního pobytu, jehož cílem je stmelit kolektiv, rozvíjet sociální dovednosti a podpořit pozitivní klima ve třídách. 

Místem třídenního pobytu byl penzion Pod Smrkem v Horní Lipové. V horském prostředí všem třídám přálo počasí, a i když ke konci září bylo už chladné, sluníčko nás neustále hřálo nejen na duši. Skvělá kuchyně, krásné ubytování a vstřícný majitel penzionu nám umožnili strávit tři dny plné her, výletů a aktivit, které si  žáci báječně užili.   

Všechny třídy si nastavily po vzájemné domluvě svá třídní pravidla, jež budou dodržovat během celého školního roku. Hry jako podpisovka nebo „místa si vymění“ pomáhaly poznat nové spolužáky.  Při talentmánii se žáci dozvěděli, v čem jsou jejich kamarádi dobří a co vše neobvyklého dokážou.  Při aktivitách s padákem se naučili vzájemné spolupráci  a ohleduplnosti. Dvě třídy navštívily Faunapark v Horní Lipové, kde si žáci mohli pohladit opičky a různá domácí zvířátka, zblízka viděli papoušky i lamy. Třetí třída pak poznávala krásy jeskyně Na Pomezí, která nabídla množství tajemných chodeb a krápníkových útvarů.

Tři dny utekly jako voda a žáci by byli nejraději, kdyby stmelovací pobyt byl mnohem delší. Pochvalovali si nejen samotné zázemí penzionu, ale zejména možnost poznat své spolužáky, ale i učitele jinak než jen ve školním prostředí.  A to platí samozřejmě i opačně. Všichni si užili spoustu zábavy a domů si odváželi mnoho zážitků.

Hana Kramářová

Kontakt

Základní škola Olomouc, Zeyerova 28, příspěvková organizace
Zeyerova 28/970
779 00 OLOMOUC

tel: 581 114 232
e-mail: info@zs-zeyerova.cz

Kalendář akcí

Žádné akce zatím neplánujeme.